Raibās skolas dienas 4. klasē.

Ir sākusies vasara un daudzi no mums jau atpūšas. Arī Kalsnavas pamatskolas 4. klases (nu jau bijušās) skolēni pieder pie tiem, kuriem vasaras atpūta godam nopelnīta!

Šajā mācību gadā esam čakli mācījušies, pārstāvējuši skolu un novadu dažāda līmeņa olimpiādēs, sacensībās un konkursos.

Starpnovadu latviešu valodas olimpiādē Elizabete Bruka sīvā konkurencē ieguva 3. vietu, savukārt Harijs Langenfelds matemātikā izcīnīja 5. vietu. Starpreģionālajā matemātikas konkursā ‘’Par tik, par cik’’ Kristīne Bernāne saņēma atzinību.

Madonas novada izteiksmīgas runas konkursā ‘’Zvirbulis’’ Elizabete Bruka un Marija Jurjāse ieguva godalgotās 1. vietas.

Neaizmirstams starts un patiess prieks par piedalīšanos bija Oskara Kalpaka piemiņai veltītā ierindas skate Madonā. Mūsu skola tajā piedalījās pirmo reizi. Godam nopelnīta un iegūta 3. vieta! Oskaram Kalpakam veltītie piemiņas pasākumi turpinājās Meirānu pamatskolā un mūsu skolas sākumskolas komanda kopsummā godam izcīnīja 1. vietu.

Ļoti patika gatavoties un piedalīties skolas līdzpārvaldes organizētajos ‘’Koru karos’’. Lielā konkurencē iegūtā 1. vieta! Kā balva – brauciens uz Krustpils pili, dzīvnieku patversmi un Leļļu muzeju. Paldies sponsoram, skolas absolventam Mārim Peilānam un direktorei Guntai Lapsai par vērtīgo ekskursiju!

Pavasara ekskursija uz Tērveti arī peļņa par labiem darbiem. Atsaucoties manai iniciatīvai, pieteicāmies Latvijas ‘’Zaļās jostas’’ organizētajā konkursā ‘’Par tīru Latviju!’’. Konkursa pamatideja bija – kā , izmantojot otrreizējas izejvielas var radīt kaut ko skaistu un paliekošu. No lietotām kartona kastēm katrs bērns izgatavoja māju. Pavisam 16 fantastiski interesantas celtnes veidoja mūsu kopējo ciemu ar nosaukumu ‘’Labdarbciems’’! Vairākus mēnešus 4. klases telpā bija apskatāma izstāde.

Paldies vecākiem par atbalstu šajā projektā! Balva – brauciens uz Latvijas Meža dienām Tērvetē. Neaizmirstama, interesanta, godam nopelnīta ekskursija!

‘’Mazās pūces’’ ceļi mūs aizveda uz Madonas novada ‘’Strautniekiem’’. Kopā ar vecākiem mācījāmies iepazīt skaisto Aronas pagasta apkārtni, piedaloties fotoorientēšanās sacensībās. Jauki pavadījām laiku, spēlējot dažādas sporta spēles un braucot ar kvadracikliem. Par to milzīgs paldies jāsaka mūsu skolas absolventam no uzņēmuma’’Igates’’ Mārim Peilānam!

Saspringtajā, notikumiem bagātajā pavasarī vēl paspējām sakopt mūsu pagasta teritorijā augošos ozolus. Tā ir kā dāvana Latvijas simtgadei. Paldies mūsu dendroloģei Aijai Kaškurei par idejām, atsaucību un sniegtajām zināšanām!

Vēl īpašs paldies jāteic mūsu klases draugam visa mācību gada garumā – Aivara Līrumam. Par dzīves gudrībām, cilvēka sūtību uz zemes, dāsnumu un pārsteigumiem!

Un visbeidzot : Mani mīļie ceturtklasnieki un vecāki!

Paldies par gandarījuma brīžiem, ko sagādājāt, mums kopā esot četrus gadus! Paldies par atsaucību, pretimnākšanu, draudzīgumu, dzīves vērtību saprašanu! Jūs bijāt lieliski!

Lai nākošie skolas gadi ir tikpat darbīgi, radoši un interesanti!

4. klases audzinātāja Marita Grīga