Pašiem savs pasaku kalendārs

Apgūstot tēmu latviešu tautas pasakas, 2017. gada nogalē 6. klases skolēni literatūras stundās veidoja savu pasaku kalendāru.

Vispirms skolēniem bija jāizlemj, vai kalendāru veidos individuāli  vai arī kopā ar kādu no klasesbiedriem. Daži skolēni vieni strādāja pie kalendāra izveides, lai Ziemassvētkos to varētu uzdāvināt sev tuviem cilvēkiem.

Kalendāra veidošanas procesā skolēni atlasīja sev tuvākās latviešu tautas pasakas, ilustrēja tās, izdomāja kādu interesantu uzdevumu, kā arī uzrakstīja dzīves gudrību, ko varam mācīties, izlasot konkrēto pasaku.

Noslēgumā skolēni izvērtēja savu darbu pie kalendāra izveides un secināja, ka vēl jāmācās plānot laiks, ko paveikt skolā, ko mājās. Darbojoties pārī, bija jāprot sadalīt pienākumi, jāmācās sadarboties .

Jāsaka darbiņa bija daudz ,  bet kalendāri sanāca radoši un interesanti.

Skolotāja Sarmīte Kukāre