Kalsnavas pamatskola

Kalsnavas pamatskolas ēka

Diena Kalsnavas Arboretumā

3. decembrī Latvijā un visā pasaulē ar dažādiem pasākumiem atzīmē starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti. 28. novembrī mēs-Kalsnavas pamatskolas speciālās izglītības klases skolēni-Renāte, Raivo kopā ar asistentēm Ilzi un Lilitu nolēmām doties uz Arboretumu, kas vienmēr priecē apmeklētājus ar dabas skaistumu, izglītojošām aktivitātēm un mierīgu, viesmīlīgu gaisotni. Savukārt mēs esam atvērti un priecīgi būt kopā ar ikkatru, kas izrāda vēlmi būt kopā ar mums, piemēram, šoreiz ar prieku pievienojās mūsu klases bijušie audzēkņi –Sabīne un Daniels.

Kalsnavas Arboretumā iesaistījāmies radošajās darbnīcās. Veidojām adventes vainagu klasei, kā arī dažādas kompozīcijas no dabas materiāliem. Izzināšana caur praktisku darbošanos ir svarīgs uzdevums skolēnu izglītošanā, veidojot izpratni par apkārtējo pasauli un sevi tajā. Skolēni gūst ne tikai iemaņas kaut ko izveidot, bet arī izzina dabas materiālus, piemēram, dažādu čiekuru veidus un koku nosaukumus. 


Tiek attīstīta sadarbības prasme. Dziesmas un mūzika vienmēr ir bijušas mūsu sabiedrotās. Dziesmas, silta zāļu tēja, sirsnīgas sarunas, izglītojošas spēles priecēja mūsu sirdis. Liels paldies Benitai un Sandijai par iespēju kopā darboties, gūt jaunas zināšanas un pozitīvas emocijas! 

 Noslēgumā vārdos neaprakstāmas izjūtas bija ieraugot ziedošo burvju lazdu. Neskatoties uz vēlo rudeni, šī lazda saplaukst dzeltenos ziedos, par spīti drēgnajam un vēsajam laikam! Tas liek katram padomāt, ka var pārsteigt un priecēt līdzcilvēkus, pārvarot grūtības, spītējot nedienām. 


Skolotāja Ināra Tomaševiča.