27.novembrī 5.-9. klašu skolēni tiekas ar Kalsnavas pamatskolas absolventi – optometristi Lauru Kozuliņu

27. novembrī pasākuma „100 absolventu stāstu Latvijas simtgadei” ietvaros skolā viesojās optometriste Laura Kozuliņa. Kopš Kalsnavas pamatskolas absolvēšanas 2000. gadā Laura nemitīgi ir papildinājusi savu izglītību un profesionālo varēšanu : Madonas ģimnāzijā, studijās LU Matemātikas un fizikas fakultātē, iegūstot akadēmisko maģistra grādu. Lai sekotu līdzi jaunākajām tendencēm optometrijā, aizstāvēts arī profesionālais maģistra grāds.

Tā kā skolas dzīve bija saistīta ar sporta aktivitātēm un sportiskajiem panākumiem, maģistra darbu tēmas bija saistīta tieši ar šo jomu un pētāmais materiāls  balstījās uz to, kā sportiskos panākumus ietekmē redze un otrādi. Pasaulē par to  ir daudz pētījumu, Latvijā šī joma ir vēl ir maz pētīta. Pētījumi pierādīja, ka sportistiem ir plašāks redzes leņķis nekā tiem cilvēkiem, kuri ar sportu nenodarbojas

Strādāt par optometristu – tas nozīmē būt nepārtrauktā kontaktā ar ļoti daudziem cilvēkiem, ko Laura ir arī vēlējusies darīt. Pēc 14 gadiem, kuri saistīti ar šo jomu, ir skaidrs, ka profesijas izvēle ir bijusi īstā.

Uz jautājumu, ko dara optometrists skanēja atbilde :” Tas nav acu ārsts, optometrsts neārstē, bet palīdz atrast vislabākās, vispiemērotākās brilles vai lēcas.” Un, kā izrādās, tā ir loti plaša un sarežģīta joma, jo ikdienā daudzi cilvēki nodara savām acīm pāri, nēsājot nepiemērotas brilles. Ir ļoti svarīgi arī izvēlēties pareizās lēcas , jo acs radzene katram cilvēkam ir pilnīgi individuāla un tikai ar optometrista  palīdzību var  noskaidrot tās īpatnības un līdz ar to piemeklēt vispiemērotākās lēcas.

Skolēni ar lielu interesi klausījās saistošajā stāstījumā, tādā veidā gūstot pārliecību, ka jāseko savam sapnim, lai to piepildītu dzīvē!