Jurim Alunānam 185 !

Juris Alunāns dzimis 1832. gada 13.maijā Jaunkalsnavas muižas nomnieka ģimenē.

Viņš bija pirmais , kas ar savu dzeju latviešu tautu pacēla kultūrtautu līmenī. 1856. gadā iznāca Jura Alunāna “Dziesmiņas, latviešu valodai pārtulkotas”, tas bija pirmais māklinieciski nozīmīgais pasaules dzejas klasikas  kopojums latviešu valodā.

Juris Alunāns, mūsu novadnieks, ir ievērojami bagātinājis latviešu leksiku, darinājis ap 600 vārdu.

Šogad  13. maijā visā valstī plaši tiks atzīmētas J.Alunāna 185. dzimšanas dienas svinības. Mūsu skolā arī notiks dažādas aktivitātes. Jau šobrīd foajē telpā apsakatāms neliels informatīvs materiāls par Jura Alunāna devumu latviešu tautai un valodai.

8. maijā turpināsim godināt Juri Alunānu:

13.00-13.40 tikšanās ar Ilutu Puzāni

13.40-14.20  savu iemīļoto dzejoļu rakstīšana uz asfalta

14.30 došanās uz Alunāna parku un dziesmas “Nevis slinkojot un pūstot” dziedāšana, ziedu nolikšana.

Lai mums izdodas !

Skolotāja Sarmīte Kukāre